5 efektywnych tricków na udaną naukę angielskiego

Chcesz nauczyć się języka, jednak brakuje Ci motywacji i nie wiesz jak zacząć? Nauka w szkole nie wystarcza? Niezależnie od wieku, przyswojenie języka może być dla niektórych trudniejsze niż dla innych. Kluczem jest wdrożenie w życie pewnych metod, które zdecydowanie ułatwią naukę angielskiego. Dlatego, jeżeli do tej pory nie widzisz żadnej poprawy w nauce – skorzystaj z naszych tajemniczych tricków!

1.     Nauka przez zagraniczne piosenki

Jeżeli lubisz w wolnym czasie słuchać muzyki, lub pracujesz w towarzystwie radia, warto zwrócić uwagę na teksty piosenek. Przeczytaj w Internecie razy czy dwa ścieżkę wokalną i już zawsze będziesz wiedzieć o czym śpiewa artysta. Dzięki temu zapamiętasz konkretne zwroty i słownictwo oraz ćwiczysz umiejętność rozpoznawania komunikatów ze słuchu.

2.     Wyłącz dubbing i lektora podczas oglądania filmów i seriali

Nie wszyscy wiedzą, że w ten sposób można również nauczyć się języka. Pierwszym krokiem będzie rezygnacja z dubbingu i lektora i zastąpienie ich napisami polskimi. Kiedy poczujesz się pewnie, zamień napisy polskie na angielskie. Ostatnim krokiem będzie oglądanie bez żadnego wspomagania i umiejętne wsłuchiwanie się w dialogi bohaterów. Oglądając filmy i seriale bez napisów, nauczysz się rozumieć komunikaty werbalne, a konkretne frazy i typowe gramatyczne zwroty z czasem zapadną w pamięć. Nie chodzi tu o to, aby od razu wszystko perfekcyjnie zrozumieć, a raczej o to by umieć wyciągnąć najważniejsze informacje z kontekstu rozmowy.

3.     Zmień język w telefonie czy laptopie

Zmieniając język w telefonie i komputerze musisz wytężyć mózg aby wykonywać dotychczas proste czynności, takie jak wybranie kontaktu, zmiana godziny czy wpisanie czegoś do kalendarza. Z czasem oko się przyzwyczai, a słownictwo zostanie w głowie na długo.

4.     Rozwieszaj w domu karteczki z angielskimi nazwami przedmiotów

Nie krępuj się i śmiało przyklejaj karteczki samoprzylepne, z nazwami poszczególnych rzeczy w Twoim domu. Zacznij od podstawowych, takich jak meble, przybory kuchenne czy akcesoria domowe. Następnie, zacznij podpisywać konkretne kosmetyki, poszczególne dokumenty, a na samym końcu dodawaj do nich po dwa, trzy przymiotniki. Możesz również w ten sposób pomóc uczyć się swoim dzieciom w szkole na kartkówki z angielskiego.

5.     Czytaj artykuły i teksty po angielsku

Zacznij od tych najprostszych, z portali plotkarskich czy wiadomości dotyczących pogody. Jak tylko poczujesz się pewnie, przeglądaj newsy zamieszczanie na Reutersie czy The Guardianie. Dzięki temu, nauczysz się rozumieć komunikaty pisane i poznasz specjalistyczne słownictwo oraz formy budowania zdań po angielsku.

Podsumowanie

Pamiętaj, że mimo wszystko niepraktykowany język umiera, dlatego powyższe metody to tylko początek długiej podróży jaką jest opanowanie języka. Zalecamy zapisanie się na kurs angielskiego, aby móc pod okiem profesjonalisty przełamać barierę językową.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.