Zniechęcenie do nauki angielskiego – jak je przełamać?

Brak czasu, znudzenie i utrata motywacji to tylko kilka z powodów, dla których szybko zniechęcamy się do nauki języka angielskiego. W jaki sposób to przełamać? W poniższym wpisie przedstawimy, jak skutecznie zmotywować się do efektywnej i przyjemnej nauki.

Planuj i zorganizuj

Warto notować wszystko to, czego się uczymy oraz rozplanować tematy na następne dni. Pozwoli to na kontrolę postępów i efektów w nauce. Zorganizuj nie tylko materiały do przerobienia, ale i sam czas. Przede wszystkim postaw na systematyczną, codzienną naukę. Brzmi dosyć nieprzyjemnie, ale gwarantujemy, że to działanie szybko zapewni efekty. Należy zatem wygospodarować choćby 15-20 minut dziennie, aby cały czas mieć kontakt z angielskim. Wówczas nie stracisz zbyt szybko motywacji oraz nie będziesz musiał uczyć się dużej ilości rzeczy jednocześnie. W dodatku wzbogać swoją naukę o nowe tematy i rodzaje wykorzystanych materiałów. Mogą być to filmiki, fiszki, aplikacje na telefon lub prezentacje multimedialne. Pamiętaj, że nauka może łączyć się również z rozrywką, a więc książki, filmy, seriale czy piosenki anglojęzyczne będą jak najbardziej wskazane. Wybierz sprawdzone metody szlifowania języka. Możesz uczyć się w domu albo postawić na kurs w szkole. Druga z opcji jest zdecydowanym faworytem, dlatego polecamy ProfiLingua. To miejsce, gdzie nie tylko w grupie skutecznie nauczyć się języka, ale przyjemnie spędzisz czas.

Korzyści z nauki

Zadbaj także o skuteczną motywację do nauki angielskiego. Jak to zrobić? Z pewnością zachęcamy do wybrania sobie celu, do którego będziesz dążyć. Mogą to być:

  • Korzyści zawodowe w postaci nowej pracy lub awansu na lepsze stanowisko.
  • Podróżowanie – swobodna komunikacja z innymi za granicą na wakacjach lub w celach służbowych.
  • Rozwój osobisty – korzystna praca mózgu, kontakt z osobami z innego kraju, lepsze rozumowanie anglojęzycznych zagadnień, np. książek, filmów, czy seriali.
  • Lepsze wyniki w nauce w szkole lub na studiach.

Motywacja i osiągnięcie danego celu sprawi, że nauka będzie efektywniejsza i stanie się swego rodzaju przyjemnością, a nie tylko czymś koniecznym.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.