Język francuski – trudny czy łatwy do nauki?

Wiele osób zastanawia się nad naukę języka francuskiego. Wydaje im się, że jest to trudny do nauki język ze względu na skomplikowaną wymowę oraz akcent. Jednak postaramy się Cię przekonać, że nie musisz się obawiać z jego nauką. Z pewnością uda Ci się go nauczyć szybko oraz skutecznie. Dzięki temu rozwiniesz siebie oraz swoje umiejętności językowe. Nauka innego języka niż angielski czy niemiecki jest bardzo opłacalna.

Francuska gramatyka

Język francuski nie można zaliczyć do języków trudnych do nauki. Jest znacznie łatwiejszy niż inne języki świata ze względu przede wszystkim na gramatykę. Jedyną trudność może stanowić tryb łączący w języki francuskim, który w polskim nie występuje. To praktycznie jedyna trudność, z jaką musimy się zmierzyć podczas nauki tego języka, aby go w pełni zrozumieć.

Stosuje się również rodzajniki określone oraz nieokreślone, których uczymy się już wcześniej – np. w języku angielskim. To samo dotyczy tworzenia pytań oraz zdań warunkowych. We francuskim czasowniki odmienia się przez osoby oraz liczby, ale odmiana ta jest prosta i wyjątki można bardzo szybko opanować. Język francuski ma za to o wiele mniej czasów niż angielski.

Francuskie słownictwo

Oczywiście francuskie słownictwo nie należy do najłatwiejszych, ale jest prostsze w nauce w porównaniu choćby z chińskim czy japońskim. Wiele słów wywodzi się tutaj z łaciny oraz podobnych jest do języka angielskiego, ponieważ język ten zapożyczył niektóre określenia właśnie z francuskiego. Ponadto, gdy już poznamy francuski znacznie łatwiej będzie nam uczyć się innych języków, jak włoski, hiszpański czy nawet portugalski. Język francuski nie ma aż tak rozbudowanego słownictwa, dlatego łatwiej jest czytać czy zrozumieć zagadnienia francuskie.

Francuska wymowa oraz zapis

Francuska wymowa jest zdecydowanie najbardziej odstraszająca dla niektórych. Przez nią wiele osób rezygnuje z podjęcia się nauki tego języka, zanim jeszcze w ogóle go zaczęli. Na początku można czuć się nieco zagubionym, ale najważniejsze jest to, aby systematycznie ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Musimy również poznać sposób, w jaki wymawia się niektóre słowa oraz głoski. Niekiedy w dłuższych słowach wymawia się jedynie połowę liter, a np. litera „e” może mieć kilka sposobów wymowy. Wystarczy jedynie odpowiednio się nauczyć niektórych zasad oraz wykonywać dużą ilość ćwiczeń. Gdy już poznamy nieco podstawowego słownictwa – przydatne będą konwersacje z innymi.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.