Czy warto uczyć dziecko języka niemieckiego?

Znaczna większość dzieci już od najmłodszych lat uczy się języka angielskiego. Rodzice są coraz bardziej świadomi, jak w dobie globalizacji ważna jest nauka języków. Dbając o przyszłość swojego malucha, zapisują go na coraz więcej zajęć pozaszkolnych. Jednym z nich jest właśnie język niemiecki. Zastanówmy się jednak, czy warto?

Język niemiecki w szkole podstawowej

W przeciwieństwie do angielskiego, którego dzieci się uczą już na samym początku edukacji szkolnej, z językiem niemieckim sprawa wygląda nieco inaczej. Poza szkołami dwujęzycznymi, znikoma ilość placówek oferuje dzieciom naukę tego języka. Z kolei ta część, która język w swojej ofercie posiada, nie poświęca mu zbyt dużej uwagi, przeznaczając na to maksymalnie jedną godzinę tygodniowo. A to stanowczo za mało.

Jak zatem dopilnować, by Twoje dziecko od najmłodszych lat zaznajamiało się z tym językiem i czy warto w ogóle poświęcić na to czas?

Język niemiecki – obok angielskiego drugi najważniejszy język

Niemiecki jest obecnie, wraz z językiem hiszpańskim i angielski, jednym z najważniejszych języków na świecie. Znajomość go jest bardzo pożądana na rynku pracy, w niektórych zawodach wręcz wymagana. Dlatego, jeżeli myślisz o przyszłości swojego dziecka i chcesz aby w przyszłości wyróżniło się spośród innych, warto zainwestować w jego rozwój.

Jeden język może już nie wystarczyć, dlatego należy sięgnąć po drugi. A tam gdzie szkoła zawodzi – wkraczają rodzice. To właśnie oni powinni zainteresować się przyszłością swojego dziecka i zagwarantować mu adekwatną do jego poziomu umiejętności, naukę w odpowiedniej placówce.

Niemiecki dla dzieci – gdzie się go uczyć

Najlepszym i obecnie jednym z niewielu rozwiązań jest szkoła językowa. Zapisując dziecko do płatnej i niepublicznej placówki, zyskujesz pewność, ze uczy się pod okiem profesjonalistów. Niemiecki dla dzieci ProfiLingua, to starannie przygotowany kurs adekwatny do indywidualnych potrzeb Twojego malucha. W zależności od wieku i poziomu zaawansowania, dzieci uczą się tu w grupach maksymalnie do 12 osób. W formie interaktywnej zabawy „nieświadomie” poznają nowe słowa, zwroty i zaznajamiają się z językiem.

Dzięki temu, w liceum nie tylko prościej opanują materiał, ale będą mogli również napisać niemiecką maturę. A to z pewnością ułatwi rekrutację na studia. Mało tego, nauka języków w młodym wieku wpływa na rozwój i pewność siebie dzieci, które wkraczają w życie z o wiele większą łatwością.

Pamiętaj, aby nie przesadzić i dopasować ilość zajęć pozaszkolnych do czasu, jakim wspólnie dysponujecie. Nie ma sensu zapisywać malucha na zbyt dużą liczbę zajęć pozaszkolnych, ponieważ bardzo łatwo przeforsować i przemęczyć umysł dziecka. Dlatego w tym celu, warto zasięgnąć porady lektora w placówce edukacyjnej, który uzna, czy kolejne dodatkowe zajęcia go nie przytłoczą.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.